خانه / سوالات متداول

سوالات متداول

دانش آموزان عزیز سلام!

در این صفحه، پرسش و پاسخ هایی که همکلاسی ها و هم مدرسه ای های شما در سراسر کشور درباره “رسانش” داشته اند رو میبینید..

و احتمالا شما هم بعضی از این سوالات را تو ذهنتون داشته باشید

پس به دقت مطالعه کنید و اگر سوال دیگری داشتید در قسمت تماس با ما در خدمت شما هستیم… 

سوال: زمانبندی جشنواره از چه تاریخی تا چه تاریخی است؟

پاسخ: “رسانش” از آذر ۱۳۹۷ شروع شده و تا مرداد ۱۳۹۸ ادامه داره، ولی مهلت ارسال آثار فقط تا نیمه اریبهشت ۱۳۹۸ هست. بعد از اون در تیرماه سه گروه برتر هر رشته معرفی خواهند شد و به مرحله حضوری جشنواره که در مرداد ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد، دعوت می شوند.

 

سوال: آیا همه دانش آموزان می توانند در جشنواره شرکت کنند؟

پاسخ: بله؛ البته همه دانش آموزان از نظر ما یعنی همه دانش آموزان دختر و پسر، متوسطه اول و دوم. چه عضو انجمن باشند و چه نباشند. البته بچه های انجمنی تو بخش ویژه جشنواره با هم رقابت جذاب تر و متفاوت تری خواهند داشت.

بعضی رشته ها هم مخصوص بچه های متوسطه دوم می باشد.

 

سوال: داوری مستمر آثار یعنی چی؟ قبلا فقط یکبار اثر ها داوری می شد!

پاسخ: امسال دبیرخانه جشنواره “رسانش”، برای اینکه دانش آموزان ایرادات و نقص های آثار خودشان را متوجه بشوند و در صدد رفع اون ها باشند، بعد از دریافت اثر، طی مدت کوتاهی نظر کارشناسی خودش را برای دانش آموز ارسال می کند تا دانش آموز بتواند اثرش را بهتر و بهتر کند. در انتها هم آخرین اثری که ارسال میشود در داوری نهایی لحاظ خواهد شد.

 

سوال: باشگاه رسانه های دانش آموزی چی هست؟ چطور باید عضوش شد؟

پاسخ: باشگاه رسانه های دانش آموزی یا همان “رسانش”، محلی ست برای دانش آموزان مستعد و علاقه مند به رسانه! به محضی که شما در سامانه جشنواره ثبت نام کنید، عضو این باشگاه خواهید بود. دبیرخانه جشنواره برای اعضای باشگاه برنامه های ویژه ای تدارک دیده، از آموزش و رقابت گرفته تا اردو و بازدید. اما از همه مهمتر ارتباط اعضای باشگاه، با مراکز و رسانه های قوی و انقلابی کشور خواهد بود.

 

سوال: کاردو دیگه چیه؟ تو پوستر جشنواره بود.

پاسخ: کار + اردو؛ چند روز دور هم کار یاد میگیرید، دوره سواد رسانه ای می گذرونید، از رسانه های موفق کشور بازدید می کنید و خوش می گذرونید. البته فقط نفرات برتر مجوز حضور دارند!

 

شما هم می توانید با حضور در کانال های ما در فضای مجازی و یا ثبت نام در سامانه، سوالات خودتان را بپرسید …

 

resaaneshyar@ در فضای مجازی(بله، سروش و ایتا) پاسخگوی سوالات شما خواهد بود